Yorgan Battaniye Yıkama

Ev tekstil ürünü olarak geçen yorgan, battaniye gibi evlerimizde kullandığımız ve vücudumuzla temas eden ev ürünlerimizin temiz olması sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Yorgan ve battaniye yıkama işlemi nasıl yapılıyor? Yıkama işleminde hangi ürünler kullanılıyor? gibi konular temizlik açısından önemlidir. Antibakteriyel ve doğal ürünler kullanmak sağlık açısından oldukça önemlidir. Temizlik, Hijyen açısından da kullanılan ürün ve yıkama şekli önemlidir.

Bir çok halı yıkama firmasını halı yıkar gibi yere yorgan ve battaniyeleri sererek sağlıksız bir şekilde yıkadığını biliyor musunuz? Bu yüzden firma seçerken dikkatli olmak ve özenle araştırarak tercih etmek çok önemlidir. Yorgan yıkama, Battaniye yıkama sanayi tipi makinelerde doğal ürünlerle yumuşaltıcılarla yıkanmalıdır. Kaliteli ürünler kullanıldığında yorgan ve battaniyeleriniz yumuşacık olur ve mis gibi kokar.

Yorgan yıkama, Battaniye yıkama, Yastık yıkama işlemlerinin ayrı ayrı ayarları ve sıcaklık dereceleri bulunur. Yün, pamuklu, kaz tüyü gibi özelliklere sahip yorgan, battaniye, yastık cinsleri bulunmaktadır. Her ürün için farklı yıkama programları bulunmaktadır. Bu yıkama işleminin ürüne uygun olarak gerçekleşmesi gerekmektedir.

Öykü Halı Yıkama Olarak Yorgan ve Battaniyeleri Nasıl Yıkıyoruz?

Ön yıkama:

Otomatik yıkama makinemizde öncelikle ön yıkama programında Yorgan, yastık, battaniye gibi ürünleriniz 20 dakikalık bir sürede yıkanarak ön temizleme gerçekleşmiş olur.

Ana Yıkama:

Ön yıkama işleminin ardından gerekli ayarlamalar yapılarak 45 dakikalık bir sürede, yapılan program ayarı doğrultusunda ve deterjan seçimi doğrultusunda yorgan ve battaniye yıkama hizmeti gerçekleşir. Ana yıkama bölümünde sıcak su ile yıkama gerçekleştiği için ürünler ilk gün ki gibi tertemiz bir hal almaktadır.

Durulama:

Ortalama 25 dakikalık bir süreçte yıkanma işlem gerçekleşen yorgan, battaniye gibi ürünlerin durulama işlemi gerçekleşmektedir.

Sıkma:

Ürünün içindeki sudan arındırılması için sıkma işlemi güçlüdür. Yorgan ve battaniye yıkama işleminde sanayi tipi büyük makineler kullanıldığı için sıkma devri de gayet idealdir.

Sıkma işleminin ardından yıkanmış olan ürün kapalı kurutma odasına alınarak güzel bir şekilde kuruduktan sonra kalite kontrol bölümünde incelenerek paketleme işlemi yapılır.

28

32